outfit #21 - Paris, Paris!

09:39:00

Home, sweet home!...


NO! Paris, sweet Paris! I want more :( I just come back from holiday in France and I miss very much... It's so terrible to feel like this. Paris is so beautiful and magic place. I hope I will back there in future.

I decided to be free on holidays and don't work, don't blog, don't take blog photos etc. Chillout! So today I have for You only mix of my casual outfits from Paris. It was magic travel and I needed comfortable, but good look sets. I hope You will like it!

If someone want to see more photos from my travel and read full reportage - I invite on my second blog: http://sylwiablach.blogspot.com/ In the nearest time I will start to write post about Paris there.

Dom, słodki dom!

NIE! Paryż, słodki Paryż! Właśnie wróciłam z wakacji i chcę więcej... Niestety, zamiast tego nadrabiam zaległości w Internecie, ze smutkiem zerkając na szarobury widok za oknem. Chcę dekadencji, chcę zwiedzania, chcę spacerów i hałasu dużego miasta! Paryż jest tak magiczny, że po prostu chcę więcej... 

Na wakacjach zdecydowałam uwolnić się od wszystkiego: bloga, fejsa, robienia zdjęć stylizacjom. Dlatego dziś mam dla Was tylko ten krótki post z miksem moich ulubionych zestawów z ostatnich dni. Wygodne, ale stylowe, odpowiednie do ciągle zmieniającej się pogody. Mam nadzieję, że się Wam spodoba!

A jeśli ktoś jest zainteresowany większą ilością zdjęć i pełnym reportażem - polecam śledzić mój oficjalny blog http://sylwiablach.blogspot.com/. Na dniach będę uzupełniać go o notki z relacją z wycieczki oraz mnóstwem fotografii :)

tunic: Pepco, jacket: Orsay, leggins: allegro.pl, shoes: CCC, socks: no name, earrings: no name

Shirt: SinSay, leggins: Carry, Blouse: Orsay, Sunglasses: Politechnika Poznańska, shoes: DeeZee, ring: ebay, necklace: ebay

shirt: SinSay, Vest: SinSay, leggins: ebay, shoes: DeeZee, sunglasses: Allegro, bracelet: SinSay

dress: Mohito, necklace: gift, Shoes: CCC, sunglasses: allegro.pl

dress: TK Maxx, necklace: BijouBrigite, shoes: CCC, sunglasses: Allegro


You Might Also Like

4 komentarze

 1. Aww heart shaped glasses! <3 I can imagine you not wanting to leave Paris, it must have been amazing :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Yes, it's really amazing place! I felt in love <3

   Usuń
 2. You are Always so cute girl! Love DLP!
  www.supongoestilo.blogspot.nl

  OdpowiedzUsuń