review #6 - White lace gloves

03:37:00Kiedyś kobiety nosiły je na co dzień - by wyglądać elegancko, chronić dłonie przed słońcem, nadążać za modą. W trakcie popołudniowego spaceru z wybrankiem serca (częściej: wybrankiem rodziców) lub jako dodatek do balowej kreacji. Teraz zakładamy je niezwykle rzadko - służą przede wszystkim jako uzupełnienie alternatywnych przebrań noszonych w czasie konwentów czy strojów do sesji zdjęciowych. Czasem jeszcze, choć niezwykle rzadko, stają się elementem wieczorowej garderoby...

Mowa oczywiście o koronkowych rękawiczkach, które wyszły z mody. A szkoda, bo dodają tajemniczości i podkreślają smukłość dłoni! Dziś mam dla Was recenzje białych rękawiczek pochodzących z oferty sklepu Black-Garden.pl. Czy warto w nie zainwestować?Przede wszystkim pochwały należą się za jakość. Rękawiczki wykonane są z elastycznej koronki, która idealnie dopasowuje się do kształtu dłoni. Rozmiar uniwersalny, jednak ze względu na materiał nie uważam tego za wadę. Doskonale leżą, dokładnie przylegając do dłoni. Są dość rozciągliwe, a jednocześnie nie tracą przy tym formy po dłuższym czasie noszenia. Jedyne zastrzeżenie jakie mogłabym mieć to kształt palców - widać z wierzchu dłoni szwy sprawiające wrażenie trochę krzywo uszytych. Wypatrzy to jednak jedynie wprawne oko, bo nie rzucają się w oczy i dobrze maskują wśród koronek.Przeprowadziłam też im test trwałości. Miałam swego czasu bluzkę z elastycznej koronki i bardzo szybko zaczęła się pruć (pękały w niej takie mikroskopijne "gumki" odpowiadające za elastyczność). Po dokładnym rozciągnięciu rękawiczek we wszystkie możliwe strony i poznęcaniu się nad nimi, żadnych objawów słabej trwałości nie zauważyłam.

Kolejną zaletą jest wzór. Delikatne kwiaty okalają nasze dłonie, nadając im romantyczny charakter. Motyw jest zauważalny i powtarzalny, tworząc przyjemny dla oka, harmonijny efekt. Warto też zauważyć, że wzór jest na tyle gęsty, że nie widać nieestetycznego przebijania się paznokci przez koronkę, z czym się spotykałam w niektórych przypadkach, szczególnie, że uwielbiam szpony. Nawet nosząc ciemny lakier nie zauważyłam, by nachalnie przebijał się przez biel (oczywiście koronka nie gwarantuje całkowitego krycia, a jedynie zręcznie maskuje lakier), za co plus. Minus, że spowodowane jest to po części dość grubym zakończeniem opuszków - w ramach eksperymentu próbowałam w tych rękawiczkach pisać na klawiaturze i szybko dałam sobie spokój. Natomiast w normalnych sytuacjach, w trakcie których się je nosi (np. impreza) nie przeszkadzają ani nie krępują ruchów dłoni.

Jako ostatnią zaletę warto wspomnieć, że produkt jest... Czeski. Fajnie, że nie mamy do czynienia z kolejną chińszczyzną.

Innych poza wyżej wspomnianymi wad nie odnotowałam. Uważam, że za taką cenę dostajemy produkt naprawdę dobrej jakości. To sprytny sposób na to, by szybko zmienić charakter stroju. Polecam!

Rękawiczki znajdziecie pod tym linkiem. A ja dziękuję Black-Garden.pl za udostępnienie rękawiczek do zrecenzowania :)

Zdjęcia sklepowe:

Real photo:
You Might Also Like

18 komentarze

 1. Chciałabym takie ale czarne :) Świetne są :)

  http://kornellie.blogspot.com/

  Pozdrawiam ;*

  OdpowiedzUsuń
 2. I like lace and gloves...so perfect combination ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Pewnie wróci jeszcze na nie trend;)Fantastycznie opowiedziałaś ich historie.

  OdpowiedzUsuń
 4. fantastic...lovely...kisses!!
  METAMORPHOSE CONCEPT two post for you dear...see you

  OdpowiedzUsuń
 5. lovely!
  www.supongoestilo.blogspot.nl

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetny post :)
  http://paaryzankaa.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo ładnie się prezentują :)

  Mademoiselle Mana

  OdpowiedzUsuń
 8. they are pretty !!
  Thanks so much for ur comment on my blog ! If you want we can follow each other on GFC ,Bloglovin/Facebook..Let me know !
  ✿thefashionflite
  ✿twitter
  ✿Bloglovin
  ✿FaceBook

  OdpowiedzUsuń
 9. Lace gloves are awesome. Thanks for the reminder, I should actually add a pair to my wardrobe :D! I used to have a few but I have lost them ;(. Will buy them when I see a nice pair around :3
  x, Lara
  http://laralizard.blogspot.fi/

  OdpowiedzUsuń
 10. Hello I'am Chris !!
  This is not a "spam"
  You Have A Wonderful Blog Which I Consider To Be Registered In International Blog Dictionary. You Will Represent Your Country
  World-Directory 190 countries in the world! and thousands of blogs
  Please Visit The Following Link And Comment Your Blog Name
  Blog Url
  Location Of Your Country Operating In Comment Session Which Will Be Added In Your Country List
  On the right side, in the "green list", you will find all the countries and if you click them, you will find the names of blogs from that Country.
  http://world-directory-sweetmelody.blogspot.com/
  Happy Blogging
  ****************
  You can forward this invitation to your friends

  PLEASE IMPERATIVE !
  Registration for the "Directory" blog, are free.
  We only ask you to follow the blog. Thank you for your understanding
  **********************************************

  Last news of "Directory Blogspot" "
  Soon we will award the best Fashion blog and Makeup, crafts, cooking, paintings
  The Competition is open

  OdpowiedzUsuń
 11. Mam takie czarne. Bardzo sobie chwalę i zakładam je, jak tylko jesień przybiera swoje chłodniejsze oblicze.
  Zakładając je latem, uzyskamy efekt chłodzenia... Jak to możliwe? Prześwity w koronkach wyłapią każdy, nawet najmniejszy ruch powietrza!:) Można zapomnieć o spoconych dłoniach :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Totally adorable. I love lace, I love gloves.
  Miss Margaret Cruzemark
  http://margaretcruzemark.blogspot.gr/

  OdpowiedzUsuń
 13. coool babe
  www.supongoestilo.blogspot.nl

  OdpowiedzUsuń