Outfit #97 - Cold blood

02:11:00


Podstawą dobrego wyglądu jest noszenie tego, w czym dobrze wyglądamy - nie powiedziałam nic odkrywczego, ale często w pogoni za trendami bądź zachwyceni widokiem ciucha na manekinie, o tej najważniejszej zasadzie zapominamy. Przez lata uczyłam się dobierać fasony do swojej figury. Jako nastolatka nosiłam najdziwniejsze rzeczy, niejednokrotnie wyglądając tak, że teraz na zdjęcia spoglądam z mieszaniną grozy i śmiechu. W końcu jednak jakiejś wprawy nabrałam.

The base of a good appearance is wearing clothes that look good on us - it's not a surprising rule, but we often forget about it. Especially when we are trying to be trendy or when we see something fantastic on a mannequin. Throughout the years I was learning to choose clothes that look good on my figure. Like a teenager I was wearing strange things, repeatedly I've looked awful. Now when I'm looking at old photos I feel a mix of terror and laughter simultaneously! It was a strange time. Finally I master it.

all photos by Ociec


Jednym z moich absolutnych hitów jest zestawienie fasonów, które tu widzicie - w przeróżnych kombinacjach. Sukienka odcinana pod biustem z mnóstwem falbanek doskonale zgrywa się z niedoskonałą sylwetką. Krótkie żakiety to mój hit. Natura obdarzyła mnie dość krótkim tułowiem, nosząc więc taki fason optycznie ją wydłużam. I, co ważniejsze, jest mi wygodnie. Oczywiście sprawdza się to tylko w zestawieniu z kiecką - do bluzki i spodni lepszy byłby blezer z wydłużonymi połami... Zasad jest wiele, tak wiele jak sylwetek. Jedno słowo trzeba jednak zakodować...

One of my absolute hits is the mix of styling you're seeing here. A dress with ruching under bust and a lot of flounces perfectly fit with a non-perfect figure. Short jackets are my hit, too! Nature has endowed me a short trunk, so wearing a short jacket - optically, it becomes longer. And, what's important, it's comfortable. Of course this rule is effective only with dresses. With t-shirts and pants a blazer with a long front will be better. There are a lot of rules - as many as the diversity of figures. But one word we have to remember...


Formy. To one definiują nasz wygląd. Możemy bawić się w dobory kolorów (które zresztą też są ważne!), ale póki nie nauczymy się doboru fasonów, nie będziemy wyglądać dobrze. Ważna jest odwaga w eksperymentowaniu, sprawdzanie rozwiązań, które pozornie mogą wydawać się nam nie trafione. Przykład? Długo nie mogłam się przekonać do takich żakietów/kurteczek - nie wiedziałam z czym je zestawiać, a zakładając do t-shirtu i legginsów, optycznie cięłam się na niezgrabne kawałeczki. Teraz bez tego fasonu nie wyobrażam sobie swojej szafy.

Forms. They define our appearance. We can have fun choosing perfect colors for our type of beauty (what is important, too!), but while we can't choose forms - we can't look good. Really important is to be brave in experiments, verifying ideas, that at first sight aren't okey. Example? For a long time I couldn't ascertain to wear short jackets. I didn't know: how? When I was trying them on with a t-shirt and leggings I was cutting myself at ungainly pieces. Actually I can't imagine my wardrobe without this styling.

Prezentowaną kurtkę otrzymałam od Queen of Darkness. Jej militarny charakter zgrał się z wyrazistymi butami. Sukienkę dobrałam na zasadzie kontrastu - bo jak wiecie, kontrasty lubię równie mocno co udziwnione fasony. Delikatność tkaniny i dziewczęcość falbanek w zestawieniu z militarnymi, mocnymi elementami tworzą mój styl. 

A Wy, macie swoje ulubione fasony, zestawy, w których wiecie, że dobrze wyglądacie? Czy ciągle szukacie, eksperymentując, bawiąc się i raz trafiając - a raz nie? ;)

The jacket you see I got it from Queen of Darkness. Its military character perfectly fits with heavy shoes. The dress makes a contrast - how you know, contrast I like so much how strange styling. The gentleness of the material and the girlishness of the flounces mixed with heavy elements makes my style.

And you, do you have any forms you love and you know that fit you very well? After all your experiments - what style was a jackpot for you and which one was a disaster?Dress, tights: no name || Jacket: Queen of Darkness || Shoes: Deichmann

You Might Also Like

16 komentarze

 1. Love those boots and jacket! <3
  http://retro-electric.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Love ur boots!

  Check out my new post Here!!!

  OdpowiedzUsuń
 3. ubieraniem zajmuje się profesjonalnie, więc mam nadzieję, że wiem co jest w czym dobrze wyglądam ale wciąż eksperymentuje! lubię mieszać style tak jak Ty :) i lubie koronkowe rajstopy! :)

  http://lamodalena.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Ta kurteczka jest taka bolerkowa czy mi sie wydaje?
  Całkiem ciekawie wyglada zestawiona z azurowymi rajstopami ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, ona jest króciutka, tył ma odrobinkę dłuższy :)

   Usuń
 5. Love this victorian-ish look! <3

  unknownprettylies.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. odcinana w stanie sukienka z falbankami, powiadasz...
  To Ty jesteś chyba jedyną kobietą z słusznym biustem, którą znam i która w tym nie straszy ;P bo większość przypadków, które oglądam codziennie utwierdza mnie w przekonaniu, że dobre to, ale jak się ma taki biust jak ja ;P
  czyli... słaby ;P

  w każdym razie - Ty jesteś stworzona do kontrastów, do łączenia zwiewności z ciężkościami również.
  Aczkolwiek uważam, że ten właśnie kontrast na każdym się sprawdzi - zwiewna kiecka wygląda banalnie, zwiewna kiecka przełamana żakietem albo ciężką ramoneską wygląda już o niebo ciekawiej!

  buty też są tu "konsekwentne" - jakieś z obcasem zniekształciłyby Ci sylwetkę, one tu absolutnie nie pasują. A jeszcze biorąc pod uwagę, że Ty masz chyba małą stopę, to już w ogóle.

  co do moich ulubionych fasonów, to widać to chyba na blogu - obcisły dół i jak najobszerniejsza góra, do tego buty z szerszą cholewką.. to jest mój zestaw idealny.

  ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja i słuszny, buahahaha, ale wymyśliłaś :D

   Usuń
 7. Beautiful outfit! Amazing jacket! =)

  http://whattostyle.blogspot.com

  xoxo,
  Jessica

  OdpowiedzUsuń
 8. Z chęcią zobaczyłabym u Ciebie więcej kolorów i przede wszystkim uśmiech na twarzy :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Uśmiecham się często, zapraszam na inne posty ;) A i kolory tam znajdziesz, choć nie w nadmiarze.

   Usuń
 9. Nice hair :D M&MFASHIONBITES mmfashionbites.blogspot.gr

  OdpowiedzUsuń
 10. Bardzo fajna stylizacja! Super wyglądasz:) Fajne buty!:)

  http://freshisyummy.blogspot.com/2015/03/cool-kids.html

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wonderful dress may GOD bless you your jackets looks like Motorbike Leather Jackets am i right? anyways its really good to see your blog keep it up best of luck.

   Usuń
  2. Thanks John! It's not leather, but it's more beautiful than a leather ;)

   Usuń